logo

Yaşam Koçluğu

Günümüzde insanlar, hayatlarında bazı şeyleri değiştirmek, istemediği bazı alışkanlıklarından kurtulmak, hedeflerinde doğru adımlarla ilerlemek için bir yaşam koçunun yol arkadaşlığına ihtiyaç duyabilir. Yaşam koçu insanların yaşamını daha kaliteli ve daha doyumlu bir hale getirmeyi amaçlayarak , bireylerin hayallerini hedeflerine dönüştürmesine, bu hedeflerde doğru adımlarla ilerlemesinde yol arkadaşlığı eder.

Beslenme Koçluğu

Beslenme koçluğunda bireylerin beslenme alışkanlıklarını değiştirerek sağlıklı yaşam ve beslenme hedeflerine ulaşması için katkıda bulunulunur. Sağlıklı beslenme bir yaşam alışkanlığı haline getirilip ve bireylere motivasyon desteği sağlanarak beslenme koçluğu hizmeti verilmektedir.

Kariyer Koçluğu

Bireylerin, iş hayatına ilişkin konulardaki farkındalığını arttırıp, yaşam amacı ve onunla bağlantılı olarak kariyer hedeflerini netleştirip, kariyerindeki gelişim ve dönüşüm için etkili olacak aksiyonların belirlenmesinde yardımcı olunan etkileşimli bir süreçtir.

Eğitim Koçluğu

Bireylerin akademik yaşamda ve çalışma hayatında başarı elde etme becerilerinin arttırılmasına yönelik çalışmalar yürütülür. Kişinin, kendine hedef koyması sağlanıp, hedefleri doğrultusunda yol haritası ve eylem planı yapmasında destek sağlanmaktadır.

İlişki Koçluğu

İlişki koçluğunda, bireylerin iş ve özel yaşamında iletişim içerisinde olduğu kişilerle ilişkilerinin daha sağlıklı nasıl gerçekleşebileceği üzerinde durulur. Bu koçluk hizmetinde bireyler farklı sorunlarla etkin baş etmenin yollarının farkına varır.

İmaj Koçluğu

İmaj koçluğunda bireyin kendisini tanıması sağlanarak öz imajının ortaya çıkarılmasına yardımcı olunulur. İmaj koçluğu bireylerin giyimini ve beden dilini içerir.

Spor Koçluğu

Spor koçluğunda bireylere spor salonunda spor yaptığı sırada eşlik edilerek motivasyon sağlanır. Böylece bireylerin spora devamlılığı sağlanır.

Günlük Yaşam Planı

Bireylerin gün içerisinde, sabah uyandıkları andan akşam uyudukları ana kadar ki süreçte ki beslenmesi, iş hayatı, özel hayatı ve sosyal hayatındaki gelişmelerin takip edildiği koçluk alanıdır.

Bize Danışmak İster misiniz?

Ücretsiz bilgi almak için.

İletişime Geçin