logo

Sağlıklı Beslenme

Tükettiğimiz besinlerin sağlığımız ve yaşam kalitemiz üzerinde büyük etkisi vardır. Sağlıklı ve dengeli beslenebilmek için vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besin kaynaklarını ( proteinler, karbonhidratlar, yağlar, mineraller, vitaminler) tüketmeliyiz. Vücudun fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için her besin türünden yeterli miktarda tüketilmelidir. Elif Aksal Kişisel Gelişim ve Sağlıklı Yaşam Merkezinde bireylere sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılmaktadır.

Kilo Verme

Beden Kitle Endeksi sonucu 24,9 kg/M2 üzerinde olan kişiler kilo vermelidir. Kilo verme sürecinde seanslar yüz yüze ve online olarak gerçekleşmektedir. Kilo verme programında öncelikle bireyin vücut analiz kontrolü sağlandıktan sonra hedef kilosu belirlenerek kişiye özel beslenme programı hazırlanmaktadır. Hazırlanan beslenme programının düzenli takibi yapılarak bireye aynı zamanda motivasyon koçluğu sağlanılmaktadır. Kilo verme programında danışan haftada 1-2 kere seanslara gelmelidir.

Sporcu Beslenmesi

Profesyonel ve amatör sporcular bu programdan yararlanabilmektedir. Beslenme sporcuların performansını etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Sporcu beslenmesi yapılan spora, cinsiyete, yaşa ve ağırlığa göre farklılık gösterir. Doğru beslenme sporcunun egzersiz performansını arttırır, sağlıklı ve zinde kalmasını sağlar. Sporcuya özel beslenme danışmanlığı yüz yüze ve online seanslarla gerçekleşmektedir.

Detoks Programı

Detoks vücuttan toksin ve ödemi atarak vücudun rahatlamasını sağlayan kısa vadede hızlı sonuçlar veren etkili bir beslenme programıdır. Detoks programı yüz yüze ve online seanslarla gerçekleşmektedir. Detoks programı aynı zamanda hücrelerin yenilenmesine, cildin güzel ve parlak olmasına yardımcı olur.

Bize Danışmak İster misiniz?

Ücretsiz bilgi almak için.

İletişime Geçin